Vahetusõpilaseks välismaale?

Rotary mitmekülgse tegevuse silmapaistvamaid vorme on noorsoovahetus.
Igal aastal avaneb üle 8000 noorele võimalus tutvuda Rotary noorsoovahetuse kaudu vahetusõpilasena paari nädala, kuu või terve kooliaasta jooksul enda jaoks võõra kultuuriga.
Läbi Soome noorsoovahetuse organisatsiooni liigub aastas umbes 600 Soome, Eesti ja välismaa noort.

Veebileht http://ronoova.ee/ annab põhitõed Rotary noorsoovahetuse programmide kohta ja on teavitusfoorumiks vahetusõpilastele.

2015. aasta alguses sattusin Juutuubis vaatama videot, kus üks mees esitles oma veidrat hobi – mahakantud laevade udupasunate taastamine ning nendega tuututamine. Sellelt saidilt suunati mind edasi Jaan Tatika tüüpi leiutaja videole, kus geenius üksipulgi õpetas, kuidas koduste vahenditega võimas udupasun ehitada. Vaja läks pisut PVC kanalisatsioonitorusid, pleksiklaasi, vana tuubat ja kompressorit. Filmi lõppedes asusin kohe endalegi sarnast aparaati koostama. Projekt „Lihapraadimise masin“ valmis 1. jaanuariks 2016.

Ülevaatlik video sellest asub:

Samal ajal kui „Lihapraadimise masin“ tasapisi kuju võttis, hakkas idanema idee millestki suuremast ja tähtsamast – meloodiline, kaheksa noodiga automaat-udupasun, mis mängiks Eesti Vabariigi hümni. Märkuseks: sarnased meloodilised viled on tänapäeval turistide lõbustamiseks ja sadamalinnade elanike meelehärmiks kõikidel suurtel kruiisilaevadel.

Parim näide neist siin: (alustage vaatamist alates 1:34 ning keerake heli valjuks)

Mis oleks kui 24. veebruaril 2018 varahommikul, pärast pidulikku lipuheiskamise tseremooniat Toompeal, taoline aparaat Kohtuotsa vaateplatvormilt all-linna suunas meie riigi hümni mängiks? Nt iga tunni aja tagant korra, kuni päikeseloojanguni. Edasi võiks masin siirduda maakondade tuurile või kuhu iganes ta harukordse aasta puhul sobiks. Kogu seadeldis võiks mahtuda sõiduauto haagisele ja olla kraana ja kahveltõstukiga lihtsasti teisaldatav.
Ehitan kolossaalse muusikamasina Eesti Vabarik 100 auks nii ehk naa, aga et kodugaraažis pusides paratamatult säärast võimsust, nagu kruiisilaeval „Splendida“ ei saavuta, peaks võib-olla harukordse piduliku sündmuse puhul eelhäälestatud viled ning arvutiprogrammi sellelt samalt tootjalt lihtsalt sisse ostma. Kui see plaan leiab positiivset vastukaja, vajan nii insenertehnilist kui ka materjaalset tuge.

Marko Matvere

Vanalinna Rotary Klubi

12. oktoobril allkirjastasid Tallinna Vanalinna Rotary Klubi ja Sihtasutus Noored Kooli koostöö memorandumi, et võtta ühiselt vastutus Eesti inimeste ja ühiskonna arendamisel ning otsida koos võimalusi põhihariduses muutuse loomiseks Ida-Virumaal.
“Meie suur soov on vähendada sotsiaalset ebavõrdsust ning aidata kaasa üldise hariduse ja harituse tõstmisele ühiskonnas,” põhjendas oma otsust panustada haridusse Tallinna Vanalinna Rotary Klubi president Vahur Kraft, kelle sõnul on klubi missioon teenida ühiskonda kõrgemal isiklikest huvidest, väärtustades ühiskonna teenimist.

Täpsemalt seisneb koostöö selles, et Tallinna Vanalinna Rotary Klubi toetab kuni 2018. aastani ühe Ida-Virumaal töötava Noored Kooli programmi osaleja programmi- ja stipendiumikulusid 7000 euroga õppeaastas. “Otsustasime toetada Kiviõli Vene Koolis õpetavat Kärt Lindlot, sest nägime võimalust toetada alustavat Noored Kooli õpetajat koolis, kus pole varem olnud ühtegi programmi osalejat,” põhjendas oma valikut Vahur Kraft. Tema sõnul panustatakse arenguvõimaluste loomisse õpilastele ka läbi Klubi liikmete külalistundide Kiviõli Vene Koolis ja Ida-Virumaal laiemalt.

Loe lisa: http://www.nooredkooli.ee/uudised/tallinna-vanalinna-rotary-klubi-ja-nk-edendavad-koos-ida-virumaa-haridust.html

Koostöö memorandum: Rotary memorandum

Eesti Rotary Haridusfondi annetades toetad Eesti Rotary klubide ühisprojekti „Toetus Eesti kooliuuendusele“, mille eesmärk on pakkuda koolijuhtidele stažeerimisvõimalusi maailmas tähelepanu ja tunnustust leidnud koolides, kus kasutatakse innovaatilisi õpetamis- ja juhtimismudeleid.

Loe lisa: http://rotary.ee/eesti-rotary-haridusfond/

2015 aprill MTÜ Vaba Ukraina vahendusel lahingumeediku traumakotid ja luunõelad täiendõppel käinud Ukraina sõjaväemeedikutele

2013/14 aastal Riia Maxima katastroofis kannatanud päästjatele ja nende perekondadele toetuse korraldamine ja üleandmine (10 000 EUR). Lisaks teistele Rotary Klubidele Eestis ja Lätis oli meil koostöö ETMA, Tallinna Kammerorkestri ja Filharmoonia Kammerkoori ning dirigent Tõnu Kaljustega. Korraldati kontserdid detsembris 2013, selleks et koguda annetusi Eestis (Tallinn 5. detsember) ja Soomes (Helsingis). Summa anti üle Riias märtsis 2014.

2012 Meie noor talent Aleksei Snatkin Tallinna Tehnikaülikool / Tootearendus ja tootmistehnika / Tehnikateaduste magistrikraad (Cum Laude). Doktorikraad 2016.

2011 Meie noor talent Kristina Aare (Narva Humanitaargümnaasiumi abiturent)

2010 „Noor Talent“ Tänavune laureat on Kadi Mikk. Ta on 20 aastane üliõpilane, tegeleb ajalooga, eriti metsavendluse teemaga.

2009 „Noor Talent“ preemia sai TMKK õpilane Jakob Juhkam.

2008 Panime aluse projektile Tallinna Vanalinna Rotary Klubi Preemia „Noor Talent“ Toetus on 50,000 EEK. Suumad kogutakse klubi chaterpeol korraldatud oksjonist saadud tuludest.

2008 Põltsamaa „Sõpruse pargi“ toetamine.

Toetasime Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi ja Pelgulinna Naistekliiniku uue interaktiivse DVD formaadis õppematerjali “Massaaž ja harjutused Sinu titale” soetamist.

2007 Kinkisime Laulasmaa Koolile klaveri, mille valis välja meie vend Tõnu Kaljuste.

2008 Osalesime projektis „Tagasi Kooli“

2007 Osalesime projektis „Tagasi Kooli“

2006 Osalesime projektis „Tagasi Kooli“ mille patrooniks on Tallinna Vanalinn Rotary Klubi auliige Toomas Hendrik Ilves.

2005 Toetasime kolm perekonda, 10000 EEK pere kohta, et jaanuari tormi kahju leevendada.

Koos Auma Expo AS’ga antud üle Tallinna Laste Haiglale 10 raamitud linoollõiget. Eesti osales ülemaailmsel linoollõigete konkursil World Championship Linoleum Art Print (WCLAP).